ugg boots woolrich parka canada goose zug canada goose pas cher ugg suisse parajumpers femme canada goose zug duvetica jacken woolrich uomo moncler jacket ugg boots baby scarpe timberland canada goose jacke damen ugg pas cher canada goose jacke moncler outlet moncler femme ugg stivali moncler schweiz woolrich jacken
Kurslar / Digital İkna

DİGİTAL İKNA - PHOTOSHOP

Estetik Dis Hekimligi’nde hasta beklentilerini ve tedaviyi anlatmakta en etkin yöntemlerden biri hastanın fotografı üzerinden konusmaktır. PHOTOSHOP dis hekiminin hastasıyla olan iletisimini bir adım ileriye tasıyan “IKNA” tekniklerinden biridir.

Kursta “Diastema Kapama”, “Dis Beyazlatma” ve “Kırık Tamiri” ve benzeri tedavilerin fotograf üzerinden yapılarak hastaya nasıl sunulacagı gösterilecektir.

 

DT. ÖMER ENGIN

1956 yılında Ankara'da dogdu. Kabatas Erkek Lisesinin ardından 1980 yılında Istanbul Üniversitesi Dis Hekimligi Fakültesinden mezun oldu. Halen dis hekimi Sükran Engin ile kurdugu SOEDENTAL klinikte serbest dis hekimi olarak meslegini sürdürmektedir.

Ortaokul ve lise yıllarında fotograa hobi olarak ugrasmaya basladı. 1975 yılından bu yana, katıldıgı yarısmaların, karma sergilerin yanısıra, muhtelif yerli ve yabancı dergilerde fotograarı yayınlandı. 2005 ve 2011 yıllarında kisisel fotograf sergilerini açtı. “Institute of Medical Illustrators” çizgisinde 1990 yılından bu yana dental ve medikal illüstrasyonlar üretmektedir.

Fakülte yıllarında, mesleki gereksinim nedeniyle medikal ve dental fotograa ilgilenmeye basladı. Önceleri analog daha sonra dijital fotograf ekipmanlarının dental fotografta daha islevsel kullanılabilmesi ve bilgisayar programları ile denetlenmesi konusunda arastırmalar yaptı. Dental fotograf konusunda yayınlanmıs makaleleri ve “Dental Fotografçılık” isimli bir kitabı vardır. Profesyonel anlamda medikal, dental fotograf üzerine çalısmakta olup yayınlarda, kurs ve seminerlerde, uluslararası dental fotograf standartlarının ülkemizde de yerlesebilmesi için bu konudaki bilgilerini paylasmaya devam etmektedir.